Očkování

Očkování se provádí zásadně jen u zdravých dětí.

Lehký průběh virové infekce není důvodem očkování odkládat, ale u ne zcela zdravých dětí je vždy vhodné konzultovat lékaře a poradit se. Také se neočkují děti v inkubační době infekčních chorob pokud se výjimečně nevyužívá rychlé ochrany očkováním dětí, které byly před velmi krátkou dobou v kontaktu s akutně nemocným dítětem některou infekční chorobou (např. plané neštovice) - toto se týká jen některých typů vakcín, většinou živých.

Před očkováním

si vždy můžete přečíst úplné informace výrobce o příslušné očkovací látce, kde jsou vyjmenovány všechny známé nežádoucí účinky vakcín. K dispozici jsou příbalové informace v čekárně nebo zde níže.

Po očkování

doporučujeme dítě šetřit - podle druhu vakcíny buď 2 dny (neživé vakcíny) nebo 2 týdny (živé vakcíny). (tzn. vynechat organizovaná plavání, cvičení, jiné sportovní aktivity, rehabilitační cvičení a zejména kontakt s nemocnými lidmi).
Sprchovat nebo koupat se ve vaně dítě může, ležet nemusí pokud je mu dobře.

Vždy je doporučeno 30 minut po aplikaci vakcíny setrvat v čekárně kvůli možným bezprostředním reakcím po očkování. Každou neočekávanou reakci po očkování hlašte očkujícímu lékaři a případně zde.

V každém věku vám nabízíme nepovinné očkování, které považujeme v té době za smysluplné, tedy nenabízíme všem všechno, co je na trhu.

Odkazy na příbalové informace vakcín

Meningokoky

Bexsero

Trumenba

Nimenrix

Klíšťová encefalitis

Encepur pro děti

FSME Immun 0,25

HPV infekce

Cervarix

Gardasil

Gardasil 9

Plané neštovice

Varilrix

Chřipka

Vaxigrip Tetra

Rotaviry

Rotarix

Hepatitis A

Havrix 720, 1440

Další informace

Pokud vás zajímá o očkování více informací můžete navštívit stránky www.vakcinace.eu nebo ockovanideti.cz.